Prezent Noworoczny

Edyta Aktualności, Sesje Skomentuj

Często słyszę od różnych osób: Ty to masz fajną pracę – jeździsz sobie po świecie, robisz zdjęcia, żyć nie umierać. Rzeczywistość nie zawsze wygląda tak różowo, praca fotografa ma też wiele minusów, z których mało kto poza innymi fotografami, zdaje sobie sprawę. Gdy przychodzi gorszy dzień, pojawiają się wątpliwości i powraca pytanie czy na pewno warto, czy nie należałoby się jednak zająć czymś innym…

A wtedy, na przekór wszystkim przeciwnościom losu udaje Ci się jednak wyjechać na zdjęcia i przychodzi TEN dzień. Spadł świeży śnieg, przykrył pola, oprószył gałęzie drzew i wysokie trawy – zamienił świat w bajkową krainę Królowej Śniegu. Tak się wspaniale składa, że właśnie tego dnia, jesteś umówiona na zdjęcia z właścicielami siwego andaluza w pięknym miejscu, a jakby tego wszystkiego było mało, po ciemnym i mglistym poranku, w połowie  sesji wychodzi słońce. Warunki są wyjątkowe, czekałaś na takie całą zimę, pracujesz więc jak w amoku od 7.00 rano do 15.00, czyli o tej porze roku praktycznie do zachodu, nie zważając na mróz, przemarznięte dłonie, tarzając się w zimnym śniegu, żeby zrobić jak najlepsze ujęcie.

Wracasz do domu, otwierasz komputer, przeglądasz zrobiony materiał i… otwierasz szeroko oczy z zachwytu. I już wiesz, że nigdy, przenigdy się nie poddasz, że będziesz walczyć do końca, ponieważ tym co kochasz najbardziej na świecie, jest tworzenie takich właśnie obrazów. Obrazów, które nosisz schowane głęboko w sercu, i które czekają na właściwy moment by się zmaterializować. A gdy ten moment nadchodzi, jesteś najszczęśliwszą osobą na świecie. I wiesz, że te fotografię dadzą Ci siłę i wolę walki na kolejne dni i miesiące.

Zapraszam Was do obejrzenia zdjęć z baśniowej sesji z siwym andaluzem Naranjito!

Siwy andaluz stojący w zimowej śnieżnej scenerii
Portret siwego andaluza wśród wysokich ośnieżonych traw
Jednorożec stojący zimą wśród wysokich traw
Siwy andaluz stojący zimą na tle ośnieżonego lasu


Podziel się tym projektem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *